Fiziko Theme

CrossTraining

CrossTraining

Co to jest CT?

Cross Training to krótko mówiąc trening funkcjonalny najbardziej przydatny człowiekowi w życiu codziennym. Podnosi sprawność ogólną człowieka kształtuje cechy motoryczne takie jak siła, wytrzymałość, szybkość, koordynację ruchową, zwinność, zręczność, moc (skoczność), gibkość i wiele więcej!

Skąd się wziął CT?

CT powstał w latach 90′ – wtedy niejaki Greg Glassman zaczął trenować ten sport w swoim garażu. Fama o niespodziewanych efektach treningu siły i wytrzymałości szybko poszła w świat. Zdobył taką popularność, że mężczyzna został został zatrudniony do szkolenia funkcjonariuszy w jednym z departamentów policji, a następnie założył sieć siłowni, których liczba w 2012 roku wynosi ponad 3 tysiące!

Dlaczego CT jest tak skuteczny?

CrossTraining opiera się na złożonych, funkcjonalnych ruchach, mających swoje odwzorowanie w życiu codziennym, uprawianej dyscyplinie, czy walce, co jest główną tajemnicą jego niesamowitej skuteczności. CrossTraining dzięki swej przekrojowości, nie skupia się na jednym, wybranym aspekcie sprawności fizycznej. Dzięki temu poprawia jednocześnie naszą siłę, wydolność, szybkość, gibkość, zwinność i koordynację ruchową, czyniąc z nas coraz doskonalszą BIO-maszynę!

Na czym polegają zajęcia CT?

Zajęcia CT odbywają się najczęściej w formie treningu obwodowego. Obok pracy ze sztangą i ciężarem własnego ciała, typowe dla CT jest wykorzystywanie niekonwencjonalnych przyborów treningowych, takich jak odważniki kettlebells, worki bułgarskie, piłki lekarskie, Power bands (taśmy oporowe), maczugi clubells, platformy plyometryczne, worki z piaskiem (sandbags), taśmy Rip 60,taśmy trx, drabinki szybkościowej itp.

Dla kogo jest CT?

Obecnie właściwie dla każdego, ponieważ CT ewoluował w kierunku doskonałego treningu funkcjonalnego, umożliwiającego wszechstronny rozwój fizyczny wszystkim ćwiczącym, niezależnie od wieku, poziomu sprawności fizycznej czy stażu treningowego. Według założeń CT, ćwiczenia najskuteczniejsze dla wyczynowego sportowca są również najskuteczniejsze dla przeciętnego mężczyzny czy gospodyni domowej. Różnica tkwi w intensywności, którą instruktor odpowiednio reguluje przy pomocy odpowiedniego doboru ciężaru, tempa ćwiczeń oraz czasu ich wykonywania. Trenują go żołnierze, strażacy, policjanci, komandosi i jednostki specjalne. CT jest dla nich idealnym rozwiązaniem, ponieważ skupia się na wzmacnianiu kondycji i wytrzymałości. Moda na ten sport już dawno temu objęła w Stanach o wiele szersze kręgi, a ostatnio dotarła także do Polski. CT trenuje obecnie każdy – także gospodynie domowe czy bladzi pracownicy korporacji.

Co Ci da CrossTraining?

Żaden inny system treningu nie jest w stanie dać Ci tak wiele w tak krótkim czasie! Spektakularna poprawa wydolności, siły, dynamiki, koordynacji, a przy tym wszystkim tempo spalania tkanki tłuszczowej wielokrotnie szybsze niż w tradycyjnych ćwiczeniach, uczyniły Cross Training ulubionym systemem treningowym milionów ludzi na całym świecie. Czas na Ciebie!